TABĂRĂ LA MARE PENTRU COPIII AȘEZĂMÂNTULUI „SF. IERARH IOSIF CEL MILOSTIV” DIN BÂRLAD

În perioada 30 iunie – 5 iulie, cu binecuântarea Preasfințitului Ignatie, Episcopul Hușilor, copiii Așezământului „Sf. Ierarh Iosif cel Milostiv” din cadrul Asociației Filantropia Ortodoxă Huși, s-au bucurat de o tabără la mare, în stațiunea Costinești, tabără sponsorizată de firma Oxi Gazon din Brașov.

Timp de șase zile, cei 30 de copii s-au bucurat de mare, de activități pe plajă, de plimbare cu trenulețul turistic al stațiunii, de o excursie la delfinariu și în satul de vacanță la Constanța, de spectacol de magie oferit în cadrul complexului turistic unde au fost cazați, si de alte multe surprize și activități.

Aducem mulțumire lui Dumnezeu pentru ajutor, si tuturor factorilor implicați în a oferi copiilor această bucurie: firma Oxy Gazon, Top Hotel Costinești, firmei Vertransis, firma de transport, și doamnelor de la Așezământ care timp de o săptămână au avut grijă cu multă dăruire de copii.

Share the Post:

Alte evenimente

Utilizăm cookies pentru o mai bună experiență pe website-ul nostru